Іоганн МЮЛЛЕР

(1752 - 1809)

 

* * *

В 1782 році під час своїх історичних досліджень Мюллер писав своєму другові Карлу Боннету, з яким він до того розходився у релігійних уявленнях:

«Ви любите мене, мій дорогий і шановний друже, але чи не станете Ви любити мене ще більше, коли дізнаєтеся, що тепер уже ніщо не буде роз'єднувати нас?

З тих пір, як я в Касселі, я займаюся читанням древніх письменників в хронологічному порядку і роблю з них виписки, коли мене вражає щось цікаве.

Не знаю чому, але два місяці тому я надумав прочитати Новий Завіт, перш ніж приступати до вивчення того століття, в якому він був написаний. Як опишу я Вам те, що знайшов там? Я не читав його багато років уже і був упереджений проти нього перед тим, як взяв його до рук. Світло, що вразило святого Павла сліпотою на шляху в Дамаск, не могло бути більш дивним і дивовижний для нього, ніж для мене, коли я раптом відкрив виконання всіх сподівань, найвищу досконалість філософії, пояснення всіх переворотів в фізичному і моральному світі, життя і безсмертя. Я побачив, що найчудовіше виповнилося найнезначнішими засобами. Я помітив відношення всіх переворотів в Європі та Азії до цього жалюгідного народу, якому були дані обітниці, подібно до того, як довіряються важливі документи людині, яка не може ні прочитати їх, ні підробити.

Я побачив, що релігія з'явилася в найсприятливіший для неї момент, і до того ж шляхом, яким всього вірніше можна було досягти її прийняття. ... Весь світ, здавалося, був направлений до єдиної мети поширення релігії Спасителя, і якщо ця релігія не божественна, то я зовсім нічого не розумію.

Я не читав про це жодної книжки, але досі, вивчаючи давні часи, я завжди відчував нестачу чогось, і тільки коли я пізнав Господа, все стало мені ясно; із Ним для мене немає нічого незрозумілого».

 

 



Постійна адреса сторінки: http://chado-bozhe.com.ua/article/myuller-iogann-pro-vichne...
© 2011-2024 Дитяча недільна школа "Чадо"
© 2011-2024 Розробка: Юрій Зінькевич