Обрати школу:

Звернення до батьків

 

Дорогі  батьки!

 

 

Господь подарував нам зустріч. Мабуть, що не випадково...

Напевно ви думали про необхідність для ваших діток побожного виховання і шукали осередок, де б для них зазвучало Слово Боже. А можливо, діти самі привели вас, бо вони відчували це підсвідомо, серцем…

Так чи інакше, але ваші дітки об`єднали нас, і нам з вами, разом, Господь доручив їхню душу. Відповідально це? – аж понад! А чи потрібно це? – найперше!..

Тож давайте так до цього і ставитись.

Недільна школа, де вивчається Закон Божий,  це не розважальний клуб, не секція і не гурток вихідного дня. Це ШКОЛА ЖИТТЯ. Навіть зі звичайною школою недільна не іде у порівняння, тому що в крайньому разі можна не стати математиком, чи фізиком, але справжня біда - так і не стати людиною.

Звичайно зрозуміло, що діти, як і всі ми в цьому шаленому житті, надзвичайно перевантажені: школа, спортивні секції, різноманітні мистецькі гуртки забирають у них час і сили. Загнані ви, не менш загнані і вони… На недільну школу просто елементарно не вистачає часу. Але… це якщо недільна школа перебуває в самому низу ієрархічного переліку духовних потреб. Так потім і в дорослому житті сучасна загнана людина не добігає до Бога, - не до Нього якось…

Можливо, треба змінити шкалу пріоритетів? Щоб важливе було передусім. А тоді, як на диво, і все інше легко упорядкується і встигнеться…

Наголошуємо: недільна школа – не обов`язкова. До неї приходять тільки за бажанням. Жорсткого контролю присутності в ній немає і не може бути, тому що Бог нікого не примушує до Нього іти. Він тільки запрошує і чекає… І двійками ніхто вам не погрожуватиме, та й іспити вам будуть здаватися не вартими уваги (адже не в атестат ідуть оцінки і не до ВУЗів з ними поступати).

Ні, оцінювати ми не будемо. Ми, з Божою допомогою, будемо тільки навчати. А випробувати вже буде саме життя. Та головне не забувати, що іспит наші дітки, як і всі ми, будуть здавати один - в кінці життя найвимогливішому Екзаменаторові. І до цього іспиту за одну ніч не підготуєшся…

Ще необхідно зазначити одну важливу річ: на жаль, майже всім батькам без винятку властива загальна омана – впевненість, що достатньо привести дитину до недільної школи, а там хай навчають її, як знають. Батьки здебільшого переконані, що привівши дитину в недільну школу, вони вже тим виконали свій батьківський обов`язок, все інше – справа вчителів.

Це загальна помилка батьків, яка може коштувати дорого їхнім дітям. Від недільної школи варто очікувати не суми знань, а докорінного перетворення, преображення дитини в Чадо Боже. Меншої задачі недільна школа собі і не ставить. Тому, щоб відсидівши формально на уроках, дитина не пішла у світ і не загубилася в ньому, відкинувши в підлітковому віці все набуте в дитинстві, її духовним становленням повинні займатися ми всі РАЗОМ.

Причому, правильна ієрархія наступна: найвищий і перший Учитель – Господь Ісус Христос, другими одразу після Нього ідуть батьки, і вже тільки після батьків і в якості їхніх помічників ідуть вчителі недільної школи. Любі батьки! Усвідомте свою незамінну функцію у духовному вихованні ваших дітей!..

Саме тому недільна школа апелює не напряму до дітей, а через батьків. Принаймні, плідний процес навчання не може проходити без вашої активної участі. Відомий факт, що найкращих результатів досягали ті недільні школи, де навчання будувалось у сімейній формі. Це означає, що саме ви, дорогі батьки, є головними вчителями Закону Божого для своїх дітей, а недільна школа тільки всіляко допомагатиме вам у цьому процесі.

Давайте разом робити все для наших діток!

Допоможи нам, Господи!

 

Версія для друку

© 2011-2024 Дитяча недільна школа "Чадо"
Розробка © 2011-2024 Юрій Зінькевич
Дизайн © 2011 Анна Рибак